Mąż mnie nie podnieca. Próbowaliśmy wszystkiego

Poznałam Piotra na studiach. Był przystojny, inteligentny i miał ten urok, który sprawiał, że każda dziewczyna chciała być w jego towarzystwie. Ja byłam jedną z wielu, ale on wybrał mnie. Nasza miłość była jak z bajki – romantyczne spacery, długie rozmowy przy kawie i wspólne marzenia o przyszłości.

„Kiedyś będziemy mieli dom z ogrodem i gromadkę dzieci”

– mówił Piotr, a ja wierzyłam, że nasze marzenia się spełnią. Byliśmy młodzi, zakochani i pełni nadziei na przyszłość.

Pierwsze oznaki problemów

Z czasem jednak coś zaczęło się zmieniać. Nasze rozmowy stały się krótsze, a romantyczne gesty rzadsze. Zaczęłam zauważać, że Piotr nie podnieca mnie tak, jak kiedyś. Nasze życie intymne stało się rutyną, a ja czułam, że coś jest nie tak.

„Czy coś się stało?”

– zapytał mnie pewnego wieczoru Piotr, kiedy znowu odmówiłam zbliżenia. Nie wiedziałam, co odpowiedzieć. Jak mogłam mu powiedzieć, że nie czuję już tego samego? Że coś we mnie zgasło?

Szukanie odpowiedzi

Zaczęłam szukać odpowiedzi na własną rękę. Czytałam artykuły, rozmawiałam z przyjaciółkami, a nawet zapisałam się na terapię. Chciałam zrozumieć, co się stało i jak mogę to naprawić. Ale im więcej szukałam, tym bardziej czułam się zagubiona.

„Może to tylko faza”

– mówiła mi Ania, moja najlepsza przyjaciółka.

„Każdy związek przechodzi przez trudne momenty. Może potrzebujecie tylko trochę czasu dla siebie.”

Terapia małżeńska

W końcu zdecydowaliśmy się na terapię małżeńską. Piotr był sceptyczny, ale zgodził się spróbować. Chcieliśmy ratować nasz związek, choć oboje czuliśmy, że to będzie trudne.

„Czasami ludzie się zmieniają”

– powiedziała nam terapeutka na pierwszej sesji.

„To naturalne, że z czasem nasze potrzeby i pragnienia się zmieniają. Ważne jest, abyście oboje byli otwarci na rozmowę i gotowi do pracy nad sobą.”

Odkrywanie siebie na nowo

Terapia pomogła nam zrozumieć, że oboje musimy pracować nad sobą i naszym związkiem. Zaczęliśmy spędzać więcej czasu razem, rozmawiać o naszych uczuciach i potrzebach. Piotr starał się być bardziej czuły i romantyczny, a ja próbowałam otworzyć się na nowo.

„Chcę, żebyś wiedziała, że cię kocham”

– powiedział mi pewnego wieczoru Piotr.

„I zrobię wszystko, żeby nasz związek znowu był taki, jak kiedyś.”

Nowe wyzwania

Mimo naszych starań, wciąż mieliśmy trudności. Czasami czułam, że nasze wysiłki są na nic, że nigdy nie wrócimy do tego, co było. Ale były też momenty, kiedy czułam, że jest nadzieja. Że może, jeśli będziemy się starać, uda nam się odbudować naszą miłość.

„To nie będzie łatwe”

– mówiła nam terapeutka.

„Ale jeśli oboje jesteście gotowi do pracy, możecie to zrobić.”

Niespodziewane spotkanie

Pewnego dnia, kiedy byłam na spacerze, spotkałam Marka. Był zupełnie inny niż Piotr – tajemniczy, ciekawy. Rozmawialiśmy przez chwilę, a ja czułam, że coś mnie do niego przyciąga.

„Nie wiem, co w tobie jest, ale nie mogę przestać o tobie myśleć”

– powiedział mi Marek, a ja wiedziałam, że czuję to samo. To było jak magia, coś, czego nie potrafiłam wyjaśnić.

Romans, który zmienił wszystko

Zaczęliśmy się spotykać potajemnie. Każde spotkanie z Markiem było jak wybuch emocji, jakbyśmy oboje wiedzieli, że to, co robimy, jest zakazane, ale nie mogliśmy się powstrzymać. Piotr niczego nie podejrzewał, a ja żyłam w dwóch światach – jednym z Piotrem, pełnym stabilności i miłości, i drugim z Markiem, pełnym namiętności i tajemnicy.

„Nie mogę bez ciebie żyć”

– mówił mi Marek, a ja czułam, że jestem rozdarta między dwoma mężczyznami, których kochałam na różne sposoby.

Decyzja

W końcu musiałam podjąć decyzję. Wiedziałam, że nie mogę dłużej żyć w kłamstwie. Musiałam wybrać między Piotrem a Markiem, między stabilnością a namiętnością.

„Muszę ci coś powiedzieć”

– zaczęłam pewnego wieczoru, kiedy Piotr wrócił z pracy.

Opowiedziałam mu wszystko – o Marku, o romansie, o tym, że nie czuję już tego samego. Piotr milczał przez długi czas, a ja czułam, że moje serce przestaje bić.

Reakcja Piotra

Piotr wstał i podszedł do okna. Patrzył na nasz ogród, a ja czekałam na jego reakcję. W końcu odwrócił się i spojrzał mi prosto w oczy.

„I chcę, żebyś była szczęśliwa. Jeśli to oznacza, że musisz odejść, to tak będzie. Ale wiedz, że zawsze będę cię kochał.”

– powiedział.

Nowy początek

Zdecydowałam się odejść. Wiedziałam, że to będzie trudne, ale czułam, że muszę to zrobić dla siebie. Piotr był wspaniałym człowiekiem, ale nasze drogi się rozeszły. Z Markiem zaczęłam nowy rozdział w życiu, pełen namiętności i emocji.

„To nie będzie łatwe, ale damy radę”

– mówił Marek, a ja wierzyłam, że nasza miłość przetrwa wszystko.

Ta historia zostanie ze mną na zawsze

Moja historia jest dowodem na to, że życie potrafi nas zaskoczyć w najmniej spodziewanych momentach. Miłość, zdrada, tajemnice – wszystko to jest częścią naszej ludzkiej natury. Ale najważniejsze jest to, jak radzimy sobie z tymi wyzwaniami i jak potrafimy znaleźć w sobie siłę, by iść dalej.

Jeśli kiedykolwiek znajdziecie się w podobnej sytuacji, pamiętajcie, że prawda i miłość są najważniejsze. Nawet jeśli wydaje się, że wszystko jest stracone, zawsze jest nadzieja na nowy początek.

Milena z KrakowaZobacz także:
Photo of author

Artur Smoliński

Dodaj komentarz